Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı ve Kişisel Verilerin Korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.
Ütüler | Form Teknoloji - Antalyanın Çarşısı - Antalya Bosch Yetkili Bayi
  + 90 (242) 346 36 76   |  + 90 (542) 346 36 76     |   online@form.com.tr   |   destek@form.com.tr   |   Bosch Yetkili Satıcı Bilgileri & Sıkça Sorulan Sorular  |  Kargo Takip

Kategoriler

Ütüler

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Ütüler

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog görünümü

Liste görünümü

ÜTÜ ÇEŞİTLERİ - Bosch Form Antalya - Form Teknoloji

Her evde olması gereken küçük ev aletlerinden biri olan ütü, kıyafet ve çeşitli ev eşyalarının kırışıklıklarını gidermek için kullanılır. Temelde basit bir rezistans ile çalışan ütüler, taban kısımlarında gözenekli yapıya sahiptir ve ısı ile birlikte buhar gücüyle kumaş yüzeylerdeki kırışıklıkları düzeltirler. Genellikle aynı çalışma prensibine sahip olan ütüler; hızlı ütüleme, taban teknolojisi ya da kumaş hassasiyeti gibi teknik özellikleri ile farklılık gösterir. Buhar gücü, taban özellikleri ve kullanım güvenliği ile birbirinden ayrılan ütüler, ihtiyaca ve kullanım sıklığına bağlı olarak seçilir.

Ütü Modelleri

Ütü modelleri, genellikle buhar kazanlı ütüler ve normal buharlı ütüler olarak ayrılır. Buharlı ütüler, kazanlı ütülere oranla daha küçük bir su haznesine sahip olur ve daha hızlı ısınır. Hızlı ısınma özelliği ile kullanıma hemen hazır hâle gelen normal ütüler, tek parça kıyafetleri kısa sürede ütülemesi gereken kişilerin ihtiyaçlarını karşılar ve evlerde genellikle normal buharlı ütüler kullanılır. Tek seferde hızlıca kullanıma hazır hâle gelen normal buharlı ütüler, marka ve modele göre farklı özelliklere sahiptir. Buharlı ütüler arasında buhar gücü, kireç önleme özelliği, su haznesi kapasitesi gibi özellikleri ile değişen ürünler bulunur. Ütülerin özellikleri incelenerek ihtiyaca ve kullanım biçimine göre seçilmesi tavsiye edilir. Özellikle buhar gücü değişen ütü çeşitleri arasında teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan alan akıllı ütüler de seçenekler arsında değerlendirilebilir. Akıllı ütüler, kumaş türünü algılama ve buna bağlı olarak ısı ayarını kendi yapma özellikleri ile kolay kullanım sunan modeller olarak öne çıkar.

Buhar kazanlı ütüler ise hem farklı çalışma prensibine sahiptir hem de farklı kullanım özellikleri sunar. Daha güçlü buhar gücü sunduğu için kırışıklıkların daha kolay açılmasını sağlayan kazanlı ütüler, su kapasitesi gibi özellikleri ile normal ütülerden ayrılır. Su kapasitesi ile suyunu değiştirme gereği duymadan uzun süre kullanılabilir ve daha güçlü buhar verme kapasitesi ile güçlü bir ütü modeli olarak tanınır.