Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politikamızı ve Kişisel Verilerin Korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.
Form Teknoloji - Antalyanın Çarşısı - Antalya Bosch Yetkili Bayi
  + 90 (242) 346 36 76   |  + 90 (542) 346 36 76     |   online@form.com.tr   |   destek@form.com.tr   |   Bosch Yetkili Satıcı Bilgileri & Sıkça Sorulan Sorular  |  Kargo Takip

Kategoriler

1.05.2020

Merak Edilen Samsung TV Özellikleri4K Nedir? 4K Samsung TV modelleri özellikleri arasında da sıkça duyduğumuz özelliklerden biri. 4K, full HD çözünürlüğü 4’e katlayacak olan bir çözünürlük terimidir. Son dönemin en popüler ekran ve video çözünürlüğü olan 4K, yaklaşık olarak 4000 pikselden oluştuğu için “4K” şeklinde ifade edilir. 4K çözünürlük, 4K altında çözünürlük sunan diğer televizyonlardaki Full HD ve HD ekranlara kıyasla, çok daha fazla detay sunduğu için seyir keyfini de çok daha üst noktalara taşır. Ultra High Definition sözcüklerinin kısaltması olan UHD ise; 4K gibi Full HD’ye oranla dört kat daha iyi görüntü ve çözünürlük oranına sahip olan yeni nesil çekim teknolojisidir. Ancak 4K, profesyonel prodüksiyon ve sinema standardı iken, UHD ise tüketiciye yönelik bir ekran ve yayın standardıdır. Bu yüzden UHD’nin çözünürlüğü ile 4K’nın çözünürlüğü aynı değildir. UHD çözünürlük için Full HD çözünürlüğün bir adım ilerisi demek de mümkündür.

QLED Nedir? Quantum Dot Light Emitting Diode sözcüklerinin kısaltması olan QLED TV’ler kendinden önceki TV’ler ile farklı bir çalışma prensibine sahipti. Çünkü saf monokromatik kırmızı, yeşil ve mavi ışık üretebilen kuantum noktaları QLED TV’lerde farklı bir prensiple çalışır. QLED’lerdeki kuantum noktaları TV’ye güç verildiğinde kendi ışığını yayabilecek şekilde çalışıyorlar. Bu sayede kuantumlar, daha parlak görüntü elde edilebiliyor ve noktaların her birinin ekrandaki görüntüye göre tek tek kapanabilmesiyle daha derin siyahlar sunabiliyorlar.